شنبه، ۳۰ فروردین ۱۳۹۳
ارسال به دوستان   افزودن به سایتهای برگزیده   بورس نگر را صفحه خانگی خود کنید

رویدادهای مهم بازارسرمایه
آخرین وضعیت بانک پارسیان، بزرگترین بانک خصوصی ایران از گوشه و کنار خبر می‌رسد که چند مجموعه و نهاد معتمد و شناخته شده درصددند که با توجه به لغو دومین معامله بزرگ تاریخ بورس و فروکش کردن تب و تاب‌های چند هفته گذشته و ...

 
 

بانک پارسیان در شرایطی 7 عضو هیئت مدیره حقوقی جدید خود را شناخته و در انتظار معرفی نمایندگان و مدیر عامل جدید به سر می‌برد که همزمان چند مشتری جدید به تکاپوی خرید سهام عمده بزرگترین بانک خصوصی کشور افتاده‌اند. 


از گوشه و کنار خبر می‌رسد که چند مجموعه و نهاد معتمد و شناخته شده درصددند که با توجه به لغو دومین معامله بزرگ تاریخ بورس و فروکش کردن تب و تاب‌های چند هفته گذشته و همچنین بعد از مشخص شدن نمایندگان افراد حقوقی هیئت مدیره و مهمتر از آن مدیرعامل بانک اقدام به خرید سهام عمده پارسیان کنند.


بر اساس اخبار دریافتی تاکنون تمایل چند مجموعه مانند وزارت نفت و یکی از زیرمجموعه‌های این وزارتخانه مانند صندوق بازنشستگی نفت و شرکت نفت، سرمایه‌گذاری تدبیر، آستان قدس رضوی و سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی از دیگر مجموعه‌ها و گروه‌ها بیشتر است.

*ایران خودرو فروشنده است

در همین رابطه یک منبع آگاه در ایران خودرو با تایید خبر در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی فارس تمایل چند گروه برای خرید 8/28 درصد پارسیان به خبرنگار فارس گفت: گروه ایران خودرو فروشنده است و تمایل دارد تا در فضایی آرام و بعد از مشخص شدن وضعیت پارسیان به فروش 8/28 درصد سهام پارسیان اقدام کند.
وی ضمن بیان این مطلب که قصد گروه ایران خودرو از حضور 4 عضو هیئت مدیره پارسیان فراهم کردن مقدمات لازم برای فروش سهام این بانک است اظهار داشت: مدیریت پارسیان با توجه به 4 عضو هیئت مدیره ایران خودرو یکدست‌تر خواهد شد و هر خریداری خواهد توانست به درستی مدیریت بزرگترین بانک خصوصی سازی کشور را عهده‌دار شود.
وی در پاسخ به این سوال فارس که تاکنون چه تحرکاتی در خصوص معامله سهام پارسیان انجام شده ضمن تایید تمایل چند گروه نامبرده اظهار داشت: چند گروه با مجموعه ایران خودرو جهت انجام توافقاتی وارد مذاکره شده‌اند اما هنوز بحث‌ها و مذاکرات جدی نیست.
وی ادامه داد: برخی از این گروه‌ها ابراز تمایل خرید حدود 15 درصد از سهام پارسیان کرده‌اند و یکی دو مجموعه‌ هم خواستار تغییر شرایط معامله و مراحلی هستند که چندان مورد قبول قرار نگرفته است.

*شستا پارسیان را نمی خواهد

این اظهارات در شرایطی مطرح می‌شود که یک منبع در مجموعه تامین اجتماعی در پاسخ به این فارس که آیا «شستا» تمایلی به خرید سهام پارسیان دارد یا خیر گفت: قطعا می‌گویم که تاکنون هیچ اقدامی از جانب این مجموعه برای خرید سهام پارسیان صورت نگرفته است و تا این لحظه تمایلی جهت خرید سهام پارسیان در شستا وجود ندارد.

*آستان قدس شاید با دیگران

در همین رابطه یک مقام مسئول در مجموعه آستان قدس رضوی نیز ضمن بیان این مطلب به خبرنگار اقتصادی فارس که بسیاری از گروه‌ها به منظور تامین منابع مالی و کاهش هزینه‌ها خواهان خرید سهام مدیریتی پارسیان هستند گفت: شاید آستان قدس به تنهایی اقدام به خرید 8/28 درصد سهام نکند ولی ممکن است این اقدام بعد از تصویب توسط مقامات ارشد ، با مشارکت چند گروه دیگر در غالب کنسرسیومی انجام شود.
وی ادامه داد: قطعاً سرمایه‌گذاری بانکی چون پارسیان توجیه‌پذیر است و مطمئن باشید برخی از مجموعه‌ها تمایل شدیدی برای خرید سهام عمده این بانک دارند.
وی افزود: البته اجرایی شدن این تصمیم به نظر مسئولان ارشد آستان بستگی دارد.

*دو تعبیر

این اظهارات در حالی مطرح می‌شود که با توجه به نیاز 500 - 600 میلیاردتومانی ایران خودرو و عدم فروش سهام پارسیان، دولت با پرداخت 300 میلیارد تومان جهت کمک به این مجموعه موافقت کرده و دستور پرداخت 150 میلیارد تومان نیز صادر کرده است .
در همین رابطه یک کارشناس در گفت‌وگو با فارس گفت: با توجه به اقدام دولت در حمایت از بزرگترین خودروساز کشور به نظر می‌رسد این گروه به زودی تمایلی به فروش سهام پارسیان نداشته باشد.
اما منبع آگاه در ایران خودرو در پاسخ به اظهارات کارشناس گفت: با توجه به حجم حدود 300 میلیارد تومانی معامله سهام پارسیان، توافق با خریداران به زمان نیاز دارد اما گروه ایران خودرو قطعاً سهام پارسیان را در صورت وجود مشتریانی معتبرخواهد فروخت.


*پرونده پارسیان بسته نشده

این گفته‌ها در شرایطی بیان شد که ایران خودرو هنوز درگیر لغو معامله سهام پارسیان است با توجه به این موضوع که در توافقات اولیه با مشتری قبلی سهام پارسیان، پرداخت 30 میلیارد تومان ناشی از فسخ قرارداد توسط طرفین در نظر گرفته شده معلوم نیست تکلیف این موضوع چه زمانی و چگونه مشخص خواهد شد .
از طرف دیگر نباید از یاد برد که هنوز پرونده پارسیان به طور کامل و رسمی بسته نشده است.

*نامزدهای جدید مدیر عاملی پارسیان

این اخبار در حالی در محافل مدیران ارشد رد و بدل می‌شود که بحث بر سر مدیرعاملی پارسیان ادامه دارد.
ایران خودرو در حالی جهت تأیید صلاحیت 4 نماینده خود در هیئت مدیره پارسیان10 نفر را به بانک مرکزی معرفی کرده و تأمین آتیه بانک تجارت، صندوق بازنشستگی صنعت نفت و شرکت سهامی خاص نیک آثار اقتصاد نیز نمایندگان را معرفی کرده‌اند که این روزها ضمن احتمال مدیرعاملی بهزادان صحبت‌های از منوچهری (مدیرعامل سابق بانک ملت) میلانی (مدیر عامل سابق بانک تجارت) و هم‌چنین میرمطهری (دبیرکل سابق بورس) نیز شده که منابع خبری نیز نامزدی این نفرات را تا به امروز تأیید کرده‌اند.

*خیلی دور، خیلی نزدیک

با این همه به نظر می‌رسد با توجه به محدود و سخت شدن دریافت مجوزهای تأسیس بانک‌های خصوصی و شرکت‌های بیمه‌ای از بانک مرکزی، نهادها و سازمان‌های متعددی در اولین فرصت به خرید سهام بزرگترین بانک خصوصی کشور با سرمایه 500 میلیارد تومانی علاقه داشته باشند که در صورت تمایل نهایی و قطعی ایران خودرو برای فروش 8/28 درصد از سهام پارسیان در بورس باید منتظر موضع‌گیری‌هایی چون تکذیب (با هدف رد گم کردن و ندادن نشانی به رقبا) و تأیید (به منظور بازار‌گرمی) بود که همه این اختلافات در روز انجام معامله و در قیمت سهام مشاهده خواهد شد ولی باید دید آیا قیمت 204 تومانی فروش پارسیان به ثبت خواهد رسید و یا اینکه رقابت چند کنسرسیوم و مجموعه‌ منجر به رشد قیمت سهام «وپارس» در بورس خواهد شد.
آنچه مسلم است انگیزه فراوانی از جانب افراد حقوقی ( شبه دولتی و خصوصی ) و حتی برخی از افراد حقیقی داخل و خارج کشور برای مدیریت بزرگترین بانک خصوصی کشور که اسم و رسمی به دست آورده وجود دارد که در این میان به فعالان بازار سهام خصوصاً سهامداران حقیقی جزء توصیه اکید می‌شود تا با تکیه بر تجربه همین چند ماه گذشته ( که به راحتی صف‌های خرید چند ده میلیونی سهام ایران خودرو و پارسیان به فشارهای فروش تبدیل شد) از رفتار احساسی پرهیز کنند و تا حصول نتیجه و انتشار اخبار قطعی و شفافیت اطلاعات از رفتارهای احساسی به شدت اجتناب کنند.


یادمان نرود که سهام هرچند وحشی‌ترین نوع اوراق بها‌دار شناخته شده در دنیا است اما می‌توان با قرار نگرفتن در گروه‌هایی چون سهامداران "بزدل" و "بزخر" در دسته فعالان منطقی و روشن‌فکر بورس‌ جای گرفت تا ضمن کنترل ریسک از آرامش مطلوبی برخوردار بود.
منبع : خبرگزاری فارس
 

۰۶ آذر ۱۳۸۵

گروه تحلیلی بورس نگر

www.boursenegar.com

 

 
  
 

 نظر خواهی 

 موسسه بورس نگر معیارهای دقیقی برای حصول اطمینان از رعایت بی‌طرفی و انصاف در ارائه مطالب و گزارش‌های خود دارد. 

لطفا در صورتی که انتقادی نسبت به رعایت این مساله در مورد هر یک از گزارشات و تحلیل‌ها دارید، ما را از نظر خود آگاه سازید.
 نظرات خود را با استفاده از جدول مقابل برای ما ارسال کنید. نظر دهید- نظر شما در مورد این گزارش :  

نام فرستنده :
پست الکترونیک : *  
عنوان : *
پیشنهاد :
* : ضروری

فارکس چیست؟

سرمایه داری

تحلیل بازار مسکن

مدیریت بازرگانی

بورس فلزات

تحلیل تکنیکال

کسب درآمد در اینترنت

بانک پاسارگاد

فارکس در ایران

سرمایه گذاری در فارکس

تحلیل روز

مدیریت پروژه

بورس نفت

اقتصادی

کسب درآمد اینترنتی

خرید اینترنتی

فارکس ایران

سرمایه گذاری بانک ملی

کار در اینترنت

مدیریت صنعتی

بورس فلزات تهران

اقتصاد روز

کسب درآمد

اطلاعات

فارکس سایت

سرمایه گذاری بهمن

کار در خانه

بانک ملی

بورس کالای ایران

اقتصاد آمریکا

کسب درآمد عالی

موبایل نرم افزار

فارکس آموزش

تحلیل اقتصاد ایران

کار در منزل

بانک ملت

بورس آهن آلات

اقتصاد ایران

کسب درآمد در خانه

موبایل دانلود

فارکس eBOOK

تحلیل اخبار

کار در ایران

بانک صادرات

سرمایه

اقتصاد دبی

کسب کار

سرگرمی اینترنتی

فارکس

تحلیل ارز

کارگزاران

بانک تجارت

سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در آمریکا

کسب و کار

سرگرمی ها

فارکس شیراز

تحلیل اقتصادی

کاریابی

بانک اقتصاد نوین

سرمایه گذار

سرمایه گذاری در کیش

پول درآوردن

سرمایه گذاری فارکس

بورس تهران

تحلیل اقتصاد

کار آفرینی

بانک پارسیان

سرمایه گذاری غدیر

سرمایه گذاری در دبی

پولدار

سیگنال فارکس رایگان

بورس کالا

تحلیل فارکس

کاریکاتور

بانک سامان

سرمایه گذاری مسکن

سرمایه گذاری در ایران خودرو

مدیریت زمان

سیگنال رایگان فارکس

مدیریت سرمایه در فارکس     سرمایه گذاری دربورس       سرمایه گذاری در فارکس      مدیریت سرمایه فارکس     معامله گری حرفه ای در فارکس

نرخ ارز   نرخ دلار   نرخ ارز در بازار

 

 آخرین عناوین 

 

 مطالب مرتبط 
بررسی آخرین وضعیت نمودارقیمت سهام بانک پارسیان با نظریه موجی الیوت .::$::. (۱۳۸۶/۰۲/۳۰)
بانک پارسیان (۱۳۸۶/۰۲/۰۲)
تحلیل اطلاعیه|بررسی آخرین عملکرد بانک پارسیان و روند آتی سهم.::$::. (۱۳۸۶/۰۱/۱۵)
پارسیان (۱۳۸۵/۱۱/۲۴)
پارسیان (۱۳۸۵/۱۱/۲۱)
بانک پارسیان (۱۳۸۵/۱۱/۰۷)
بانک پارسیان (۱۳۸۵/۱۰/۲۴)
تحلیل تکنیکی | گمانه زنی ها، برای هدف قیمتی سهام بانک پارسیان .::$ ::. (۱۳۸۵/۱۰/۱۳)
شیبانی و دانش جعفری به مجلس در خصوص بانک پارسیان توضیح می دهند (۱۳۸۵/۰۸/۱۰)
تحلیل بنیادی| تاثیر ریسک‌های صنعت بانکداری ایران بر ارزش ذاتی سهام بانک پارسیان .::$::. (۱۳۸۵/۰۷/۲۹)
تحلیل تکنیکی | پیش بینی روند آینده قیمت سهام بانک پارسیان و شناسایی سطوح عرضه و تقاضای مهم این سهم.::$::. (۱۳۸۵/۰۷/۰۹)

جستجوی اخبار مرتبط بیشتر...


طراحی سایت، هاست (هاستینگ)، ثبت دامنه - رادکام